Serwis

Aktualności

20-10-2012 18:28

Nieudany debiut Boruca

W spotkaniu beniaminków Premier League West Ham pokonał u siebie Southampton 4:1! W innym meczu tej kolejki Fulham na własnym stadionie ograł 1:0 Aston Villę.

West Ham UnitedWest Ham United (fot. skysports.com)

Na Boleyn Ground w Londynie po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 0:0 nic nie wskazywało na grad goli. W drugiej części spotkania West Ham zaatakował od razu i zdobył dwie bramki, kolejno Marka Nobla i Kevina Nolana. W 64. minucie gola kontaktowego dla Southamptonu strzelił Adam Lallana. Osiem minut później Andy Carrol wywalczył rzut karny, a na gola zamienił go pewnym strzałem Noble, wpisując się tym samym na listę strzelców po raz drugi. W 87. minucie gości dobił wchodzący z ławki Malijczyk Modibo Maiga, ustalając wynik spotkania.

Aston Villa, będąca ostatnio w bardzo kiepskiej formie, podejmowała na wyjeździe londyński Fulham. Mecz nie obfitował w sytuacje bramkowe, drużyny oddały łącznie osiem celnych strzałów. Do połowy utrzymywał się bezpunktowy remis. Swoją szansę w 84. minucie wykorzystał Baird, strzelając jedyną bramkę w tym spotkaniu i zapewniając Fulham trzy punkty.

Dzięki zwycięstwu Fulham awansował na ósmą lokatę w tabeli, a West Ham na szóstą. Aston Villa z dorobkiem sześciu punktów plasuje się na 16. miejscu, a Southampton na 17.