Ciekawe rezultaty w sobotniej serii spotkań Bundesligi

31 stycznia 2015 Ciekawe rezultaty w sobotniej serii spotkań Bundesligi

Pierwsza sobota z Bundesligą po tak długiej przerwie przyniosła wiele emocji. Po wynikach widać, że nie tylko kibice, ale też piłkarze stęsknili się za rozgrywkami o mistrzostwo Niemiec.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Hannover 96 – 1:0

Inauguracja rundy wiosennej na stadionie w Gelsenkirchen wyglądała blado. Miejscowe Schalke 04 pokonało skromnie 1:0 ekipę Hannoveru 96 po bramce w pierwszej połowie Hogera. Drużyna gości nie miała łatwego zadania. Gospodarze agresywnie od samego początku starali się narzucić swój styl gry, jednak podopieczni Korkuta nie przyjechali do Gelsenkirchen, żeby się bronić. Większe emocje pojawiły się dopiero w końcówce, kiedy czerwoną kartkę obejrzał czołowy napastnik Schalke Huntelaar. Co prawda podopieczni Di Matteo dowieźli skromne prowadzenie do końca i awansowali na czwartą lokatę w tabeli, ale będą musieli w następnym meczu radzić sobie bez holenderskiego napastnika.

VfB Stuttgart – Borussia Mönchengladbach  – 1:0

W innym z sobotnich spotkań Bundesligi padł identyczny wynik, tym razem na korzyść gości. Drużyna Borussii Mönchengladbach pokonała w wyjazdowym spotkaniu VfB Stuttgart 1:0 po bramce w 71. minucie Patricka Herrmanna. Nie tak miał wyglądać start rundy w wykonaniu piłkarzy ze Stuttgartu. Po sobotnim spotkaniu znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Oczywiście Stuttgart próbował odrobić jednobramkową stratę, jednak podopieczni Stevensa nie byli tego dnia w stanie pokonać bramkarza gości Sommera i to Gladbach zainkasowało trzy punkty. Tym samym awansowało na trzecią lokatę w tabeli.

FSV Mainz 05 – S.C. Paderborn – 5:0

Ciekawie było w Moguncji, gdzie FSV Mainz 05 pokonał 5:0 S.C. Paderborn. To spotkanie należało do Yunusa Malli, który zdobył dwie pierwsze bramki w tym sezonie. Paderborn, rewelacja początku rozgrywek, rozbudził apetyty kibiców i stworzył obraz niezwykłego potencjału drzemiącego w drużynie. Rzeczywistość jest jednak inna i drużyna, która na początku sezonu wyprzedzała Bayern w ligowej tabeli, dziś musi przełknąć gorzką pigułkę. Ligowy średniak Mainz upokorzył podopiecznych Breitenreitera. Dzięki wygranej ekipa z Coface-Arena przeskakuje beniaminka w tabeli.

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund – 0:0

Najciekawiej zapowiadające się sobotnie spotkanie ewidentnie rozczarowało. Czegoż właściwie można spodziewać się po ostatniej drużynie w tabeli? Że stworzy niezwykłe widowisko? Bo niestety, na taką drużynę wyglądają podopieczni Juergena Kloppa. Po zimowej przerwie nie było widać większych popraw w grze piłkarzy z Dortmundu, a wynik 0:0 jest raczej zasługą równie słabej gry „Aptekarzy”. Jeżeli nie możesz wygrać, chociaż zremisuj. Takie powiedzenie będzie często stosowane w kontekście Borussii, która dzięki remisowi z Bayerem dalej okupuje ostatnie miejsce w tabeli.