Przerwany mecz i kapitulacja Wisły w Krakowie. Radović i Duda bohaterami

21 września 2014 Przerwany mecz i kapitulacja Wisły w Krakowie. Radović i Duda bohaterami

W szlagierze polskiej ekstraklasy Legia pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3:0. Emocji w tym meczu jednak nie brakowało. Działo się zarówno na boisku, jak i na trybunach. Ostateczne ciosy legioniści zadali „Białej Gwieździe” w doliczonym czasie gry po golach Radovicia i Dudy.

Hit T-Mobile Ekstraklasy bez wątpienia nie zawiódł kibiców i nie zawiedli sami kibice. Atmosfera na trybunach przyprawiała o ciarki. Przy Reymonta dawno nie było tak głośno. Oprócz znakomitej atmosfery na trybunach spisywali się również piłkarze. W pierwszej połowie mieliśmy dużo ciekawych akcji. Na początku do głosu dochodzili głównie podopieczni Franciszka Smudy, ale to Legia na koniec zadała ostateczne ciosy.

„Biała Gwiazda” w pierwszej połowie dobrze spisywała się zarówno w ataku, jak i obronie. Na pewno kluczową rolę odegrała tutaj obecność kapitana wiślaków – Arkadiusza Głowackiego. Obrońca Wisły, pomimo problemów zdrowotnych, wyszedł na boisko i od razu pokazał, jak ważny jest w krakowskiej drużynie. Głowacki dyrygował obroną niczym profesor , a kiedy trzeba było, sam robił, co do niego należało.

Wisła Kraków
Kibice Wisły stworzyli niesamowite widowisko (fot. Adrianna Kmak)

Legia zaczęła nieśmiało dochodzić do głosu dopiero pod koniec pierwszej połowy. Swoje okazje mieli Dossa Junior i Helio Pinto. W przypadku pierwszego lepszy okazał się Buchalik, a po dobitce Pinto praktycznie z linii bramkowej piłkę wybił nie kto inny jak Głowacki. Przy Reymonta czarował również Semir Stilić. Bośniak najpierw ośmieszył Rzeźniczaka, a kilka minut później próbował pokonać Kuciaka przewrotką.

Frajersko stracony gol

Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wyglądał mecz do strzelenia pierwszego gola, bramka nie powinna być przez Legię zdobyta. Fatalny błąd w obronie popełnił jednak Dariusz Dudka, który najwyraźniej nie zauważył nadbiegającego napastnika Legii i przepuścił futbolówkę, która spadła wprost pod nogi Orlando Sa. Buchalik był oczywiście w tej sytuacji bez szans. Jak się później okazało, Sa był jednak na spalonym, czego nie zauważył sędzia Marciniak.

Racowisko i przerwany mecz

Po zdobyciu gola Legia zaczęła coraz pewniej czuć się na boisku. Podobnie chyba poczuli się również kibice Legii, którzy w 70. minucie gry urządzili w swoim sektorze racowisko. Mecz musiał zostać przerwany, ponieważ po kilku minutach przy Reymonta nie było już co oglądać.

Przy tej okazji trzeba też pochwalić kibiców Wisły, którzy znając finansową sytuację klubu, powstrzymali się od takich wybryków.

Radović i Duda – gwóźdź do trumny wiślaków

W drugiej połowie gra Wisły Kraków zdecydowanie straciła na jakości. Legia coraz odważniej zaczynała grać swoje, a pojawienie się na boisku Radovicia i Dudy tylko potwierdziło siłę gości. W doliczonym czasie gry to właśnie Onrej Duda i Radović zadali Wiśle ostateczny cios i podwyższyli wynik przy Reymonta na 3:0.