Dynamo Kijów – Tawrija Symferopol 2:0

3 listopada 2012 Dynamo Kijów – Tawrija Symferopol 2:0

W 14. kolejce ukraińskiej Premier Lihy kijowianie nareszcie uradowali swoich kibiców, zdobywając dzisiaj dwie zwycięskie bramki.

Tawrija, nie mając solidnych graczy rezerwowych, wystawiła prawie ten sam skład, który w środku tygodnia walczył z Worsklą Połtawa w Pucharze Ukrainy. W drużynie gości było widać zmęczenie. W związku tym Krymczasnie w pierwszej połowie meczu prawie nie niepokoili Maksyma Kowala.

Taras Mychałyk, Dynamo Kijów

Tawrija koncentrowała się głównie na obronie, a gdy przechodziła do ataku, to nadzieje ekipy z Symferopola były ulokowane wyłącznie w parze Nazarenko – Szynder. Liderzy drużyny z Tawriji nie zagrozili poważnie bramce Kijowian. Drużyna gospodarzy zdziwiła kibiców wyjściowym składem – na starcie pojawili się: Haruna, Mehmedi i Milewski z Rubenem.

Haruna starał się zaskoczyć Kahrimana strzałami z dystansu. Piłkarze Dynamo atakowali głównie bokami. Z lewej strony bardzo aktywny był Mehmedi, prawą napierali Husiew i Jarmolenko. Dopiero w 45. minucie spotkania po silnym strzale Husiewa piłkę z rąk wypuścił Kahriman wprost pod nogi Rubena i było 1:0.

Drugą część meczu aktywniej rozpoczęli piłkarze Tawriji, ale wszystkie próby ataku kończyły się niepowodzeniem. W drużynie Dynamo można pochwalić grę Jarmolenki i Haruny, którzy często zagrażali bramce gości. Sukcesem kijowian zakończyło się rozegranie w 60. minucie rzutu rożnego. Wówczas w pięknym stylu piłkę do siatki głową skierował Mychałyk.

Dynamo w pełni zasłużyło na długo oczekiwane przez wszystkich kibiców zwycięstwo.

Bramki: Ruben 45., Mychałyk 60.

Tawrija: Kahriman, Humeniuk, Eduardo, Celio, Romanczuk, Svensson, Ljubicić (Habowda, 46.), Gomez, Nazarenko, Hadżijew (Putrasz, 58.), Szynder (Feszczuk,83.)

Dynamo: Kowal, Husiew (Bohdanow, 70.), Chaczeridi, Mychałyk, Betao, Vukojević, Haruna, Jarmolenko, Mehmedi, Milewski (Harmasz, 76.),Ruben (Ideye, 84.)

Więcej na: Dynamokijov.wordpress.com