Napoli blisko półfinału, Sevilla wymęczyła wygraną z Zenitem

17 kwietnia 2015 Napoli blisko półfinału, Sevilla wymęczyła wygraną z Zenitem

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów czwartkowe wieczory są zarezerwowane oczywiście na Ligę Europejską, która wkracza w decydującą fazę. Oto podsumowanie tego, co działo się dzisiejszego wieczoru na wszystkich boiskach.

Wolfsburg – Napoli

Faworytem spotkania rozgrywanego na Volkswagen Arenie wydawali się gospodarze, jednak mecz od początku nie ułożył się po ich myśli. Już w 15. minucie spotkania prowadzenie gościom z Neapolu dał Gonzalo Higuain, a osiem minut później na 2:0 podwyższył Marek Hamsik. Właściwie te bramki ustaliły dalszy przebieg meczu. Gospodarze wyglądali fatalnie i stwarzali sobie niewiele okazji, których i tak nie potrafili wykorzystać. Kolejne dwa ciosy Włosi zadali odpowiednio w 64. i 76. minucie, ponownie za sprawą Hamsika oraz Gabbiadiniego. Honorową bramkę na otarcie łez w ten koszmarny dla gospodarzy wieczór zdobył Bendtner, ale ten wynik sprawia, że tylko katastrofa mogłaby odebrać Napoli awans do półfinału.

Sevilla – Zenit

W innym ciekawym spotkaniu Sevilla podejmowała na własnym boisku Zenit Sankt Petersburg. Znacznie osłabieni kartkami w tym meczu goście z Rosji zaczęli jednak ten mecz bardzo dobrze. Mimo iż od początku spotkania inicjatywę posiadali gospodarze, to w 29. minucie spotkania Aleksander Riazancew dał prowadzenie Zenitowi. Drużyna z Hiszpanii wróciła do gry po przerwie za sprawą rezerwowych. W 72. minucie świetnym strzałem głową popisał się Bacca, a cenne zwycięstwo gospodarzom w samej końcówce zapewnił Denis Suarez. Ostatecznie po ciekawym widowisku 2:1 zwyciężyli gospodarze, jednak rewanż w Rosji zapowiada się frapująco.

Dynamo Kijów – Fiorentina

Drużyna z Ukrainy przez zdecydowaną większość spotkania była w odwrocie, jednak udało jej się wyjść na prowadzenie w 36. minucie, dzięki trafieniu Jermaina Lensa. Przez pozostałą część spotkania Dynamo dzielnie się broniło, Włosi raz za razem groźnie atakowali, brakowało im jednak w kluczowych momentach szczęścia. Fiorentina miała ogromną przewagę, jednak była bardzo nieskuteczna. Aż do 92. minuty, kiedy to efektowną przewrotką popisał się Khouma Babacar. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, co sprawia, że przed rewanżem to Włosi są w nieco lepszej pozycji do awansu.

Club Brugge – Dnipro

W Belgii miejscowe Brugge podejmowało Dnipro. Spotkanie od początku było toczone w dość wolnym tempie, a żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć w nim zdecydowanej przewagi. W 27. minucie świetną sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze, jednak Jose Izquierdo nie wykorzystał sytuacji, będąc sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej. W samej końcówce nieco bardziej przycisnęli goście, jednak dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Mathew Ryan. Wynik 0:0 z przebiegu gry wydaje się sprawiedliwy, a sprawa awansu do półfinału wciąż pozostaje otwarta.