Bohaterzy Realu po meczu z APOEL-em

Karim Benzema oraz wprowadzony w drugiej połowie Kaka byli bohaterami pierwszego ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt pokonał APOEL Nikozja 3:0. Wynik rywalizacji między tymi zespołami wydaje się już przesądzony.

Sami zawodnicy nie podzielają jednak słów obu trenerów, którzy stwierdzili, że rywalizacja po pierwszym spotkaniu już jest zakończona. Znakomitą zmianę dał Kaka, który przy pierwszej bramce asystował, a drugą strzelił sam.

Marcelo i ja weszliśmy, żeby coś zmienić. Jestem szczęśliwy, że dostałem swoje minuty. Zespół liczy 25 graczy i każdy może pomóc. Z czasem będę wykorzystywać swoje okazje. To normalne, że raz będzie ich więcej, a raz mniej.

Wiedzieliśmy, że będzie trudno, APOEL znalazł się w ćwierćfinale nie bez powodu. Cieszę się, że udało nam się osiągnąć dużą przewagę, ale ciągle mamy drugi mecz w zanadrzu – zauważył Kaka.

Klasę rywala docenił też Karim Benzema, strzelec dwóch bramek dla „Królewskich”.

Miałem dobrą okazję jeszcze w pierwszej połowie, ale najważniejsze, że bramki w końcu przyszły. Zwycięstwo było dla nas bardzo istotne. APOEL grał bardzo twardo, czym utrudnił nam grę. My zagraliśmy dobrze i ukierunkowaliśmy ten dwumecz. Taki wynik na pewno pomaga, jednak ciągle nic nie jest przesądzone. Teraz chcemy rozegrać dobre spotkanie rewanżowe przed naszą publicznością.

Piłkarze odnieśli się jeszcze do ciszy medialnej w klubie w ostatnim czasie.

Całą tę sytuację po El Madrigal widzieliśmy dużo spokojniej niż wy, dziennikarze. Podjęliśmy wspólną decyzję w szatni, żeby mieć spokojniejsze dni. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później wszystko wróci do normalności. Nie szukamy problemów, szukamy spokoju – stwierdził Alvaro Arbeloa.

Decyzja o nierozmawianiu z mediami została podjęta przez zespół, trenerów i piłkarzy. Powoli będziemy wracać do normalności – potwierdził Kaka.