Środowe wyniki eliminacji do Ligi Mistrzów

31 lipca 2014 Środowe wyniki eliminacji do Ligi Mistrzów

Wynik wczorajszego meczu Legii z Celtikiem wszyscy znają. Wiadomo, Szkoci otrzymali najniższy wymiar kary i będą musieli się nieźle napocić, by odrobić straty po laniu w Warszawie. Po raz kolejny potwierdziło się, że piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym i drużyny uważane za faworytów w eliminacjach do Ligi Mistrzów wcale nie muszą mieć łatwej przeprawy z niżej notowanymi rywalami. Nie tylko Legia Warszawa sprawiła niespodziankę... Oto pozostałe wyniki wczorajszych spotkań:

Cypryjski AEL Limassol na własnym boisku pokonał naszpikowany gwiazdami Zenit St. Petersburg. Co ciekawe, zwycięską bramkę strzelił Łukasz Gikiewicz, dla którego był to debiut w zespole wicemistrza Cypru. Polak spędził na boisku pełne 90 minut.

Steaua Bukareszt, z Łukaszem Szukałą w składzie, zremisowała na wyjeździe z FK Aktobe. Wynik 2:2 w lepszej sytuacji stawia zespół z Rumunii, ale nadal wszystko jest możliwe. Stoper reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut. Remis dla Kazachów uratował były zawodnik Jagiellonii Białystok – Robert Arzumanjan.

skrót meczu znajdziecie w linku poniżej

NK Maribor w ostatnich sekundach meczu uratował zwycięstwo z izraelskim Maccabi Tel Awiw. W 95. minucie meczu zwycięską bramkę głową zdobył Bohar. Bramka padła po kontynuacji kontrowersyjnej akcji, kiedy to piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Tel Awiwu.

Czerwono było w meczu pomiędzy Karabachem Agdam (Azerbejdżan), a austriackim Red Bullem Salzburg. Mistrzowie Austrii grali od 34. minuty w 10, kiedy to z boiska wyrzucony został Schwegler. Ledwie osiem minut później z murawy wyleciał piłkarz Karabachu Teli, a w 88. minucie czerwoną kartkę otrzymał Reynaldo, również zawodnik azerskiego zespołu. Ostateczny wynik: 2:1 dla Azerów.