Łatwe zwycięstwo Chelsea

22 grudnia 2014 Łatwe zwycięstwo Chelsea

Ekipa Jose Mournho wygrywa 2:0 ze Stoke City i umacnia się na pozycji lidera Premieship.

John Terry i Cesc Fabregas dają trzy punkty ekipie „The Blues”.  Obrońca Chelsea trafił już już w drugiej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabregasa. Następnie dominowali zawodnicy Mourinho. Często z rzutów wolnych starali się zagrażać ekipie Stoke, jednak bezskutecznie. W 21. minucie pierwszy raz bramce strzeżonej przez Coutroisa zagroził Steven N’Zozi, co zaowocowało rzutem rożnym. Chwilę potem na bramkę rywali strzelał Bronislav Ivanović, nie trafił jednak w światło bramki.

Początek drugiej połowy groźnie zaczęli zawodnicy Stoke. Wysoki jak brzoza Peter Crouch strzelał głową, jednak za wysoko. Zawodnicy Chelsea odpowiedzieli, jednak Fabregas został złapany na spalonym. Kilka chwil później trafić próbował Willian, nie poskutkowało to jednak golem. Później próbowali jeszcze: Fabregas, Willian czy Matic. Skutków w postaci bramki nie przynosiły ani rzuty wolne, ani rożne, aż w 78. minucie do siatki trafił Fabregas. W końcówce spotkania swoich sił próbował jeszcze Drogba, jednak nieskutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla „The Blues”.

Chelsea oddało łącznie 15 strzałów na bramkę, gospodarze zaś tylko dwa mniej. Podopieczni Marka Hughesa osiągneli 51% posiadania piłki, nie przełożyło się to jednak na wynik.

W drugi dzień świąt Chelsea podejmie West Ham, Stoke City zmierzy się zaś z Evertonem.