Fiorentina pokonała Catanię

26 sierpnia 2013 Fiorentina pokonała Catanię

W ostatnim meczu 1. kolejki Serie A Fiorentina Rafała Wolskiego pokonała 2:1 Catanię. Wynik spotkania rozstrzygnął się ostatecznie już po pierwszej połowie, a dokładniej w ciągu jej 14 minut. Polak cały pojedynek oglądał z ławki rezerwowych.

Zespół Rafała Wolskiego pokonał Catanię 2:1
Zespół Rafała Wolskiego pokonał Catanię 2:1 (fot. Sport.it)

Gospodarze wyszli na prowadzenie już po niespełna 15 minutach. Pierwszego gola dla Fiorentiny w tym sezonie zdobył Giuseppe Rossi. Piłkarz zadedykował bramkę swojemu tacie, który zmarł w lutym 2012 roku. Wyrównujące trafienie dla Catanii zdobył Barrientos, a w pięć minut po nim do bramki gości piłkę wpakował Pizarro, ustalając ostateczny wynik na 2:1.

W tym spotkaniu oczy wszystkich kibiców Fiorentiny były zwrócone głównie na nowy nabytek klubu – Mario Gomeza. Były napastnik Bayernu Moanchium nie zaliczył jednak oszałamiającego ligowego debiutu. W kilku sytuacjach ewidentnie brakowało mu skuteczności. Publiczność z Artmeio Franchi przyjęła go jednak na boisku bardzo entuzjastycznie. Widać,  że kibice Fiorentiny pokładają w nim duże nadzieje.